Menu

Krokoměr pro seniory

Březen 13, 2018 - Forum pro seniory
Krokoměr pro seniory

Chůze patří mezi nejpřirozenější sportovní aktivitu člověka. Zdravého člověka nebolí a při správném držení těla posiluje doslova každý sval v našem těle, mysl nevyjímaje.

Přední odborné studie se obecně shodují na tom, že počet kroků by měl dosáhnout hranice alespoň 10 000 metrů. Spletité uličky a nezmapované lesní cestičky nám ale mnohdy nedovolí ušlou nebo uběhnutou trasu ani odhadnout, natož objektivně spočítat. Právě pro tyto účely jsou vhodné krokoměry, téže nazývané jako pedometry. Vybrali jsme pro vás několik typů, se kterými chybu ani špatný krok neuděláte…

levný krokoměr pro seniory

levný krokoměr pro seniory

Vítězové testu:

  1. Omron HJ 321 E
  2. Silva Ex 30
  3. inSPORTline Strippy
  4. Conrad PDG 001
  5. inSPORTline Duo

 

Řeknete si chůze…no a co má být? Chodí přece každý. Víte ale, jak Vám může být chůze prospěšná? Možná si to ani neuvědomujete, ale správná chůze v rychlejším tempu může, co do pozitivních dopadů na lidský organismus, soupeřit s ostatními sporty.

A navíc má i několik nesporných výhod: chůze je dostupná široké veřejnosti – chodit může v podstatě každý, kdo se udrží na nohou, malé děti a seniory nevyjímaje vyrazit můžete prakticky kdykoliv – ranní procházka při východu slunce Vás naplní klidem a pohodou, stejně jako podzimní procházka lesem chodit se dá kdekoliv – pravda, jsou místa, která jsou pro chůzi vhodnější za chůzi po lesních nebo polních cestách Vám budou nohy vděčnější, než za odpoledne strávené v supermarketu nemusíte platit vstupy do tělocvičen a sportovních center nepotřebujete žádné drahé vybavení – časem však třeba oceníte kvalitnější obuv Chůze je stará jako lidstvo samo.

Krokoměry měří dvěma způsoby: 2D nebo 3D. Ani o jedné z těchto variant se ale v článku nedočtete, protože se ukázalo, že jde spíše o reklamní trik, nežli o důležitou informaci.

3D měření využívá pokročilejší systém měření, nicméně ani tak není oproti 2D technologii nijak přesnější. Svědčí o tom uživatelské zkušenosti, které považujeme za stěžejní a výchozí. Nenechte se tedy zviklat prodejním triky, čísly a písmeny.

Naopak vnímáme jako důležitou možnost vstupního nastavení. Pakliže si může nový uživatel do svého krokoměru mimo času vepsat délku svého kroku, výšku a váhu, už to samo o sobě o něčem svědčí. Obecně ale každý krokoměr počítá relativně přesně – plus nebo mínus nějaký ten metr, samozřejmě. Časté problémy ale nastávají při zdolávání schodů, kdy není tělesný pohyb natolik podobný chůzi, aby tuto skutečnost přístroj zaznamenal.

Ačkoliv výrobce povětšinou uvádí, že krokoměr spolehlivě měří v tašce nebo batohu, není to zase taková pravda. Jestliže očekáváte přesné měření, snažte se mít váš pedometr v ideální poloze: na krku, ruce nebo třeba v kapse. A pokud už musíte mít počítadlo v tašce, snažte se, aby na něj nepůsobilo příliš velké závaží.

 

Co udělal člověk, když něco potřeboval? Zvedl se a šel. Dnešní lidé již nepotřebují chodit daleko, aby zajistili sobě a rodině potravu, stačí zajít nebo zajet do nejbližšího supermarketu a je po starostech. Zkusme se na chvíli zastavit a přemýšlet… Proč vlastně chodíme tak málo? Protože nemáme čas, odpoví každý druhý. A jsme ochotni si pro sebe ten čas udělat? Chceme vůbec chodit víc? Vezměme to z druhé stránky. Čím nám může chůze prospět? 1.zlepšení celkové tělesné kondice 2.podpora a posílení kardiovaskulárního systému 3.posílení svalového aparátu 4.prevence obezity 5.zvýšení odolnosti proti stresu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *